راهنمای خرید سینک ظرفشویی

کارایی تمامی سینک های ظرفشویی تقریبا یکسان می باشد و جنس ، اندازه و شکل ظاهری سینک ها می تواند تعیین کننده سلیقه مشتری برای خریداری سینک باشد. البته سینک ها بسته به جنس خود دارای ضخامت متفاوتی بوده وهرچه ضخامت سینک بیشتر باشد دوام وکیفیت نیز بالاتر خواهد بود.
سینک ها از لحاظ جنس به اقسام ذیل تقسیم می شوند :
سینک استیل : پر کاربردترین سینک ظرفشویی می باشد. معمولا بدلیل قیمت مناسب ومعایب کمتر نسبت به دیگر سینک ها به انتخاب اول اکثر مشتریان بدل گردیده است. ضخامت سینک های استیل می تواند تا 1میلیمتر هم برسد. سینک های استیل از لحاظ ضخامت به سه دسته تقسیم می شوند :
سینک های استیل معمولی : این نوع سینک ها دارای ضخامت و عمق لگن خیلی کم می باشند . شرکت اخوان دارای یک گروه سینک به همین نام می باشد که با توجه به ضخامت و عمق لگن بسیار کم دارای قیمت پایینی نیز می باشند.
سینک استیل معمولی
سینک های استیل نیمه فانتزی : دارای ضخامت وعمق کم می باشد. در این نوع سینک ها عمق لگن حدود 13الی14 سانت می باشد و خود سینک فاقد بسته بندی کارتونی است.
سینک های استیل فانتزی : دارای ضخامت مناسب (معمولا 0.7 الی 1میلیمتر (و لگن عمیق تر می باشد که عمق لگن حدود 17الی18 سانت می باشد البته برخی مدل های عمیق دارای عمق بالای 20سانت نیز می باشند . این نوع سینک ها دارای بسته بندی کارتونی می باشند.
سینک های گرانیتی : نسل جدیدی از سینک های ظرفشویی می باشد که معمولا از دو جنس1- اکرولیک 2-سنگ واکرولیک(با مقاومت بالاتر) ساخته می شود در رنگ های متنوع تولید می شود.
سینک گرانیتی شاک
سینک های شیشه ای : این نوع از جنس شیشه نشکن ساخته شده است ومعمولا به رنگ مشکی و سفید به بازار عرضه می شوند. البته به یاد داشته باشید صرفا سینی سینک ها از جنس شیشه خواهد بود ولگن از جنس استیل باقی خواهد ماند. در این نوع سینک بهتر است مدلی انتخاب شود که در زیر صفحه شیشه ای، صفحه استیل نیز کارشده باشد تا فاصله ای بین سینی ولگن ایجاد نشود.
سینک شیشه ای
انواع سینک از لحاظ نصب
سینک ها به دو صورت توکار وروکار نصب می گردند.
سینک توکار : معمولا با برش کابینت توسط کابینت ساز ، داخل کابینت قرار می گیرد. ومعمولا دارای عرض 50سانت می باشد.
سینک ظرفشویی توکار
سینک روکار : این نوع سینک ها بدون برش صفحه کابینت ، بر روی کابینت جای داده می شوند و معمولا دارای عرض 60سانت می باشد.
سینک ظرفشویی روکار
سینک زیرصفحه ای : برخی از سینک ها نیز بصورت زیر صفحه ای نصب می شوند یعنی سینک مورد نظر از زیر صفحه یا سنگی که برای اینکار در نظر گرفته ایم نصب می شود.
سینک زیرصفحه ای
در هنگام خرید سینک به یاد داشته باشید؛ سینک ظرفشویی معمولا تک لگنه، 2لگنه ویا 3لگنه می باشد که بسته به نیاز خود می توانید تعداد لگن وهمچنین راست لگن بودن ویا چپ لگن بودن آنرا انتخاب نمایید. همچنین اکثر سینک ها(بخصوص سینک های فانتزی) دارای لوازم جانبی (مانند سیفون، زیرآب، سبد و...) می باشند که هنگام خرید می بایست در بسته بندی موجود باشد.
لازم بذکر است از لحاظ شکل ظاهری لگن سینک ها نیز می توان آنها را به دو دسته 1-لگن معمولی 2-لگن باکسی (چهارگوش) تقسیم بندی کرد.
سینک باکسی